'Gyvenimo kvėpavimo įvaldymas yra raktas į dvasinę, mentalinę ir fizinę gerovę. Kvėpavimo įvaldymas yra aukščiausia dvasinė praktika. Jogoje tai vadinasi maha joga - aukščiausias gyvenimo mokslas'.
- Leonardas Orras


Leonardas Orras – šių laikų rebefingo pradininkas pasaulyje, - davė šiam kvėpavimui rebefingo ('rebirth' išvertus, reiškia atgimimą) pavadinimą. Rebefingas nepriklauso jokiai religijai, bet kvėpuodami žmonės patiria tai, ką patys įvardija kaip dvasine patirtimi.
Šiandien Rebefingas turi daug vardų: ritmingas kvėpavimas, dvasinis kvėpavimas, intuityvus kvėpavimas, gyvybės kvėpavimas, prigimtinis kvėpavimas ar sąmoningas kvėpavimas.
Sąmoningai kvėpuodami tampame sąmoningesni visose gyvenimo srityse. Sąmoningumas kvėpuojant leidžia mums įkvėpti gyvybinę energiją, nes kur yra mūsų mintis, ten yra mūsų energija, o kai mintis (suvokimas) mano kvėpavime – energija manyje. Paprasta. Suvokimas suteikia galią valdyti savo kvėpavimą. Mintis apie kvėpavimą pakviečia, nukreipia energiją plūsti į kūną. Paprastas kvėpavimas kartu su naujomis, kokybiškomis mintimis apie jūsų kūną, gali išgydyti viską. Tuo metu, kai susijungia sąmonė (mintis) ir energija (kvėpavimas) kažkas ima keistis, kažkas naujo sukuriama, atsiranda, čia vyksta stebuklai. Kvėpavimas sujungia mus su gyvybine energija, o per ją su visu pasauliu, kurios dalimi mes esame. Tampame viena - įkvėpdami iš išorinio pasaulio į savo vidinį pasaulį ir iškvėpdami iš savo vidinio pasaulio į išorinį pasaulį.
Kvėpavimo sesijos metu paprastai kvėpuojama per nosį (prigimtinis kvėpavimas, - taip kvėpuoja gimęs kūdikis kol jo kūno ir minčių neužgriūna gyvenimo patirtys), bet galima kvėpuoti ir per burną, kai to reikia, kai svarbu paleisti dideles įtampas. Kvėpuojama atsigulus, nes taip lengviau atsipalaiduoti ir atsiduoti kvėpavimo procesui. Vėliau, įvaldžius kvėpavimą, galima kvėpuoti ir atsisėdus, ir vaikštant, priklausomai nuo to, kokį ketinimą turėsime. Mes visada patys renkamės, kaip mums kvėpuoti: sąmoningai ar nesąmoningai, greitai ar lėtai, giliai ar paviršutiniškai; renkamės aktyvumą ar pasyvumą, renkamės darbą ar poilsį, renkamės paleisti ir eiti į transformaciją ar laikytis senųjų programų, kovoti. Kiekvienas pasirinkimas yra mūsų galios momentas.

Svarbiausi elementai kvėpavimo technikoje:
-
sąmoningumas. Suvokiu, kad kvėpuoju, esu čia ir dabar, stebiu savo įkvėpimą, iškvėpimą...
-
sujungtas, takus kvėpavimas. Įkvepiu ir iškvepiu tolygiai be pauzių, kvėpavimas juda ratu
-
gilus, pilnas įkvėpimas. Kvėpuoju pilnais plaučiais krūtine ir pilvu
-
ritmingas kvėpavimas. Vienoda įkvėpimo ir iškvėpimo trukmė
-
atsipalaidavimas. Iškvepiu - atsipalaiduoju - paleidžiu bet kokio pobūdžio įtampas
Kvėpavimas – tai unikali patirtis ir kiekvienam ji vis kitokia. Galima kalbėti, kas vyksta su žmogumi, kai jis valandą kvėpuoja sujungtu kvėpavimu, tačiau jokie žodžiai nenupasakos to, ką jūs iš tiesų patirsite sesijos metu. Nėra teisingo kelio, yra tik Jūsų kelias.
Svarbiausias suvokimas, pakeisiantis jūsų gyvenimą, nepaisant to, ar pasirinksite mokytis kvėpavimo, ar imsitės kitų praktikų, yra suvokimas, jog „aš pats esu atsakingas už savo gyvenimą, aš pats kuriu savo realybę, ir niekas kitas nepadarys manęs sveiko, laimingo, sėkmingo, jei pats nenorėsiu tokiu būti, jei nieko dėl to pats nedarysiu“. Kvėpavimas tėra instrumentas, galintis padėti jums pasiekti norimo rezultato.
Šis kvėpavimas valo organizmą, gerina sveikatą, nuramina protą, mintis, padeda įveikti stresą, atstato energiją, išplečia sąmonę, padeda geriau pažinti save ir tobulėti, padeda išsilaisvinti iš aukos pozicijos, pajausti gyvenimo pilnatvę, laisvę ir ryšį su savo aukštesniuoju „aš“.
Sąmoningai kvėpuodamas žmogus išlaisvėja nuo patirtų traumų, sukelto skausmo, pasikeičia jo susiformavusios giluminės nuostatos, iškyla įžvalgos, suvokimai, atsakymai į ilgai persekiojančius klausimus, pasimato nauji problemų sprendimo būdai.
Kai tau priklauso tavo kvėpavimas, niekas nebegali pavogti tavo ramybės.

Rekomendacijos PRIEŠ ir PO kvėpavimo sesijų:
-
1-1.5 val. iki sesijos būti nevalgius ir negėrus tonizuojančių gėrimų
-
sesijos dieną vartoti lengvą maistą, nepersivalgyti
-
apranga patogi ir nevaržanti, praktika vyksta gulint
-
nesikvėpinti, nes sesijos metu sukilus jautrumui tai gali erzinti jus pačius ar aplinkinius
-
po sesijos gerti daug vandens, nevartoti alkoholio, nerūkyti, nevalgyti daug cukraus, miltų turinčio maisto. vanduo ir sveikas maistas labai svarbūs energijos judėjimui ir valymosi procesams
-
po sesijos neskubėti grįžti prie ekranų ar intensyvių darbų, leisti sau pabūti ramiai, gryname ore, gamtoje, pasimėgauti vandens procedūromis, poilsiu
Planuojantiems išbandyti rebefingą, bet kylant abejonėms dėl turimų ligų ar būsenų, verta aptarti galimą riziką su savo sveikatos priežiūros specialistu.
Kontraindikacijos (kam nerekomenduojama dalyvauti sesijose):
-
turintiems aukštą kraujospūdį
-
turintiems širdies stimuliatorius
-
turintiems kvėpavimo organų sistemos sutrikimų
-
sergantiems epilepsija, smegenų kraujotakos sutrikimais, centrinės nervų sistemos ligomis, šizofrenija ar kita sunkia psichine liga
-
vartojantiems stiprius antidepresantus (rekomenduojamos individualios kvėpavimo sesijos su pilnu rebeferio palaikymu)
-
po operiacijų, lūžių dalyvavimas galimas tik pilnai sugijus randams (ne mažiau kaip 3mėn.)
-
po infarkto, insulto praėjus ne mažiau kaip 5mėn.
-
esant nėštumui (rekomenduojamos individualios kvėpavimo sesijos su pilnu rebeferio palaikymu)